Emilia Chojnacka Filipczak

psycholog
psychoterapeuta dorosłych, dzieci i młodzieży

tel: 609 904 869

Emilia Chojnacka-Filipczak – ZnanyLekarz.pl

Jestem psychologiem, filozofem i dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. W przestrzeni gabinetu spotykam się z osobami dorosłymi oraz
z dziećmi i młodzieżą.

Trudno mi wyobrazić sobie, że w życiu mogłabym zajmować się czymś innym niż psychoterapią.

Trudno też było by zliczyć te momenty, którymi rządziła presja doskonałości, kiedy górę brały emocje, kiedy miałam wątpliwości i popełniałam błędy. Większość mojego życia pędziła po autostradzie celów do osiągnięcia i marzeń do zrealizowania. I jak wiele czasu zajęło poszukiwanie innej drogi. Już prawie byłam gotowa pogodzić się z faktem, że jednak nie będzie mi dane doświadczyć stanu poczucia wewnętrznego spokoju, wolności i spójności. Wiele godzin własnych doświadczeń terapeutycznych i szkoleniowych pozwoliły i nadal pozwalają przekonać się o tym, że spotkania w psychoterapia pomaga. Pomaga żyć lepiej. Pełniej.

Moje głębokie przekonanie o wartości psychoterapii jest ugruntowane nie tylko empirycznie, ale wpierają je też fundamenty gruntownego wykształcenia.

Ukończyłam z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (filozofia 2010; psychologia 2011).
W przestrzeni psychoterapii osób dorosłych najwięcej zawdzięczam Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Warszawie, gdzie ukończyłam studia rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Ukończyłam również Studium Terapii Uzależnień i Wpółuzależnień, Kurs Terapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, Szkolenie 101 z zakresu Analizy Transakcyjnej oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu. Regularnie biorę również udział w tematycznych szkoleniach dedykowanym psychoterapeutom. Ponadto swoją pracę poddaję regularnej superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów PTP (superwizja indywidualna i grupowa).

W psychoterapii bliski jest mi paradygmat integracyjny (wsparty na fundamentach terapii schematów, Gestalt oraz terapii poznawczo – behawioralnej), co pozwala na dopasowanie strategii pracy terapeutycznej do doświadczanego przez daną osobę problemu.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w instytucjach otaczających opieką osoby doświadczające przemocy, poradniach zdrowia psychicznego, szpitalach, realizowałam projekty unijne.  Od 2016r. realizuje się zawodowo w swoim gabinecie.

W życiu poza gabinetem niesłabnącą fascynacją darzę książki – ludzi w książkach, książki w ludziach, podróże – do wnętrza i po świecie, zawsze kiedy mogę otaczam się dźwiękami muzyki.


Ewelina Jander

Certyfikowana psychoterapeutka Gestalt

tel.: 787 687 807

Jestem pedagogiem oraz psychoterapeutką. Całościowe szkolenie w psychoterapii ukończyłam w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, uzyskując certyfikat psychoterapeuty Gestalt. Podstawą mojej pracy jest dialog, uważność i wspólne z uczestnikiem terapii dążenie do rozwoju świadomości i w konsekwencji wolności.

Psychoterapia Gestalt jest mi bliska szczególnie ze względu na jej całościowe podejście do człowieka. Zatem, zwracając również uwagę na funkcjonowanie ciała, pozwala na dotarcie skontaktowanie się jej uczestnikowi z głębokimi uczuciami, wypartymi aspektami siebie, a co za tym idzie, na odzyskanie energii życiowej i wpływu na własne życie.

Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej zdobyłam prowadząc gabinet prywatny, a także współpracując z poradnią zdrowia psychicznego. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz doskonaleniu na warsztatach i kursach dla psychoterapeutów.

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych, które:
– doświadczają obniżenia nastroju, braku energii,
– szukają sensu życia,
– przeżywają żałobę,
– borykają się ze stresem, napięciem,
– doświadczają lęku,
– mają problemy w relacjach z ludźmi,
– doświadczają uporczywych objawów psychosomatycznych.


Jakub Kalinowski

psycholog psychoterapeuta osób dorosłych

psychoterapeuta par i małżeństw

tel: 791 707 901

terapia.kalinowski@gmail.com

Jakub Kalinowski – ZnanyLekarz.pl

Studia psychologiczne magisterskie ukończyłem na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie kończę studia psychoterapeutyczne w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta w Oddziale Dziennym „ABJ Centrum Terapii” w Płocku, Poradni Zdrowia Psychicznego w Płocku oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Gostyninie. Podejmowane praktyki oraz odbywane szkolenia terapeutyczne pozwalają zaoferować Państwu pomoc psychoterapeutyczną opierającą się na rzetelnej wiedzy oraz zaangażowaniu. W mojej pracy terapeutycznej niezwykle istotne jest tworzenie bezpiecznej i autentycznej więzi z pacjentem. Głęboko wierzę, że nie ma problemu w egzystencji jednostki, który nie mógłby zostać wypowiedziany a przez pracę terapeutyczną usłyszany i zrozumiany. Ważną zasadą w mojej praktyce jest tworzenie bliskiej relacji opartej na zaufaniu oraz bezwarunkowej akceptacji.

Swoją ofertę kieruje do:

– osób cierpiących psychicznie,

– znajdujących się w kryzysach życiowych,

– doświadczających lęku i napięcia,

– nie radzących sobie z własnymi emocjami,

– przygnębionych,

– doświadczających niezrozumienia siebie oraz ze strony bliskich,

– z problemami w związku małżeńskim,

– zaburzeniami depresyjnymi.